Apr 12, 2021

Yetenekli Robotlarla Tanışın


Kurumunuzda, 7 ayrı kişinin yapacağı işi üstlenip 7 ila 15 kat daha hızlı ve kesintisiz olarak 750 saat çalışan bir elemana ne dersiniz?

Unite BT’nin Thoughtonomy ortaklığı ile sunduğu Robotik Süreç Otomasyonları (Robotic Process Automation-RPA), bilimkurgu filmlerini gerçeğe dönüştürecek boyutta… Maliyet avantajı sağlayan bu robotik çözümler, aynı zamanda mevcut personele de daha fazla motivasyon ve odaklanma olanağını beraberinde getiriyor.

Bilimkurgu filmlerinde hayat bulan robotlar, artık farklı iş kollarında gerçeğe dönüşüyor. Bu robotlar, e-postalara yanıt veriyor, sevkiyat tarafında çalışıyor, sigorta şirketlerinde başvuruları sisteme giriyor, bankalarda kredi veriyor hatta iş görüşmelerindeki süreçlerde, aktif görev alarak arka plandaki işlerin daha hızlı yapılmasına yardımcı oluyor. Bir anlamda, robotlar artık sağ kolumuz olmaya başlıyor. Panik yapmayın! Bir bilimkurgu filminin içinde değilsiniz! Bütün bunların hepsi şu an içinde bulunduğumuz sürecin bir parçasını oluştururken, robotik teknolojiler adı verilen bu yapı, bugün iş yapış şekillerinin değişmesinde en önemli faktör olarak dikkat çekiyor.